רוקחות גריאטרית – טיפים לרוקחים – בעקבות מחנה אימונים בטורונטו – 29-30.4.17

 

 

רוקחות גריאטרית זהו מקצוע!

 

אצלנו בארץ יש כמה עשרות ואולי מאות רוקחים שעוסקים ברוקחות בבתי אבות, ועוד כמה אלפים שפוגשים לקוחות גריאטרים בעת ניפוק תרופות בבתי מרקחת קהילתיים של הקופות ובקהילה, אך אין לנו מקצוע שכזה, וגם לא מבחנים ותואר.

באמריקה, המצב שונה. ומאחר שיש להם תואר מיוחד, בחינות הסמכה לרוקחות גריאטרית ודרישה לחידוש רשיון אחת לחמש שנים, יש להם גם קורסי העשרה מתאימים, ופעם בשנה הם מארגנים "מרתון" או "מחנה אימונים" כמו שהם קוראים לו, שבו הם מכינים את הרוקחים למבחני ה CCGP<http://www.ccgp.org/sites/default/files/CCGP_ContentOutline2014.pdf>. בסוף השבוע האחרון של חודש אפריל השנה, הצטרפתי למרתון שכזה ובהמשך אשתף אתכם בכמה טיפים שלקחתי משם.

למידע נוסף על הבחינות של האמריקאים להסמכת רוקחים מומחים בגריאטריה, הקליקו כאן.<https://www.ccgp.org/>

150 רוקחים, מהם רק שתים לא מארה"ב וקנדה (ואני אחת מהשתיים) התייצבו בשעה היעודה, ו"רצו" עם מרצים מצויינים, כולם רוקחים קלינים מומחים לפחות ברוקחות גריאטרית, שלא רק שהם שולטים בחומר, הם גם יודעים לתבל את החומר היבש בסיפורים שהם נתקלו בהם במסגרת עבודתם.

דגשים על נושאים כמו ביולוגיה של הזקנה, מצב סוציו אקונומי ותקשורת עם הגיל השלישי, הפכו את המרתון  מרוקחות גריאטרית גרידא, לקורס שאלמנט התקשורת בין הרוקח למטופל הינו חזק לא פחות.

 

ל -  10  טיפים שלקחתי איתי משם - לחץ כאן

מאת: סימה לבני, רוקחת ומנהלתהמרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות".